فراسوی خبر ... چهارشنبه ۳۰ تیر

شعار تشنه لبان هموطن خوزستانی به نگرانی خامنه ای

زینت میرهاشمی

قیام تشنگان در شهرهای استان خوزستان برای ششمین شب ادامه یافت. قیامی که از شعارهای آب به مرگ بر دیکتاتوری کشیده شد. این قیام مانند قیامها و خیزشهای دیگر به خاطر سرکوبگری رژیم به سرعت رنگی سیاسی به خود گرفت. شلیک گلوله به جای آب و امنیتی کردن مساله آب، شکل و محتوای قیام را مشخص کرد.

در حالی که مردم زیر گلوله ماموران خامنه ای جانشان را از دست می دهند، خامنه ای جلاد از «شرارتهای آمریکا» در منطقه حرف می زند. وی روز دوشنبه ۲۶ تیر در پیامی به مناسبت حج بدون نام بردن از لبان تشنه کودکان خوزستانی، از بیداری در عراق، یمن، فلسطین و «راه جبران عقب ماندگی کشورهای اسلامی را مقاومت در مقابل شرارتهای آمریکا» دانست. پیام او برای تقویت گروههای تروریستی وابسته به خود و تقویت عمق استراتژیک نظام است.

مردم به پا خواسته از عراق تا لبنان رژیم جمهوری اسلامی را به عنوان رژیمی اشغالگر شناخته و خواهان کوتاه کردن دست آن از کشورشان هستند. حزب الله لبنان با پول و سلاح رژیم شرایط فاجعه بار اقتصادی و سیاسی را برای مردم لبنان به وجود آورده است. مردم عراق ناامنی و ترورهای فعالان و فساد حاکم را از دخالتهای رژیم ایران می دانند. پیام مجموعه رویدادهای کشورهای اصلی عمق استراتژیک نظام ولایت فقیه به خامنه ای این است "گورتان را گم کنید" و از کشور ما بروید بیرون.

شعارهای قیام آفرینان خوزستان «مرگ بر خامنه ای»، «سپاهی حیا کن مملکتو رها کن» دقیقا یک تودهنی محکم به حرفهای خامنه ای است. آدرس غلط دادن و جا به جا کردن نام پاسداران و باندهای مافیای قرارگاه خاتم الانبیا با آمریکا و یا انداختن تقصیر بر گردن تحریمها در میان مردم هیچ خریداری ندارد. این را می توان از میان شعارهای قیام کنندگان دید.

«مردم خوزستان قربانی پروژه های انتقال سودجویانه آب به استانهای مرکزی و طرحهای رانتخواران در سد سازی و ساخت و سازهای ضد محیط زیستی برای سودجویی شده اند. انتقال آب از سرشاخه های منابع آبی استان خوزستان و افتتاح ۲۵ شرکت فولادی در فلات مرکزی و مناطق کویری و ساخت بی رویه سدهایی که حتا توانایی جلوگیری از سیل را هم ندارند تا پروژه های غارتگرانه قرارگاه خاتم الانبیا وابسته به سپاه پاسداران که آگاهانه و هدفمند برای نابودی اقتصاد و محیط زیست منطقه و تغییر بافت جمعیتی استان خوزستان، زندگی و معیشت مردم این استان را نابود کرده اند. (فراسوی خبر یکشنبه ۲۷ تیر) بر أساس گفته یک مجلس نشین از اهواز «۷۰۲ روستای استان خوزستان آب آشامیدنی ندارند.»

طنین شعارهای مرگ بر اصل ولایت فقیه، مرگ بر جمهوری اسلامی و مرگ بر دیکتاتوری در روز سه شنبه ۲۹ تیر در مترو صادقیه در تهران، پاسخ دیگری به حرفهای خامنه ای است. حضور پر رنگ زنان در تظاهرات سوسنگرد و ایذه و دیگر مناطق اهواز و همچنین در متروی تهران بسیار برجسته است. حضور برجسته زنان، یکی از چالشهای رژیم زن ستیز ولایت فقیه است.

 

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول