طرح نیروی قدس برای حمله به لیبرتی به دستور خامنه ای در آستانه شرکت روحانی در اجلاس مجمع عمومی ملل متحد.

 

بنا به گزارشهای رسیده از داخل ایران، خامنه ای نیروی قدس را موظف كرده تا حملات موشكی بیشتری علیه پناهندگان ایرانی عضو سازمان مجاهدین خلق ایران در لیبرتی سازمان دهد. حملات باید در آستانه سفر روحانی رئیس جمهور رژیم به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی صورت گیرد. اجلاس در نیمه دوم ماه سپتامبر شروع می‌شود و حمله به لیبرتی قبل از آن انجام شود.

در شرایطی كه رژیم آخوندی بعد از نمایش انتخابات ریاست جمهوری با یك وضعیت بحرانی مواجه است و به شدت تضعیف شده است، نیاز مبرمی به کشتار اپوزیسیون خود دارد. حمله موشكی مرگبار 15 ژوئن نیز همزمان با اعلام نتایج انتخابات، طراحی شده بود و فرمان نهایی شلّیک در پایان رأی گیری در روز 14 ژوئن توسط خامنه ای صادر شد.

علاوه بر این سفارت رژیم در بغداد، دولت عراق و به طور مشخص کمیته سرکوب در نخست وزیری را موظف كرده تا فشارهای خود را بر لیبرتی افزایش دهد و از تأمین نیازهای ضروری ساکنان جلوگیری كند.

به رغم سه حمله موشكی با 10 شهید و 170 مجروح، بیش از 6 ماه است دولت عراق به دستور رژیم ایران از تأمین حداقل الزامهای امنیتی در لیبرتی جلوگیری می‌كند. این الزامها عبارتند از؛ بازگرداندن 17500 تی وال حفاظ بنگالها، انتقال كلاهها و جلیقه های حفاظتی از اشرف به لیبرتی، انتقال حداقل تجهیزات پزشکی ساکنان به لیبرتی، اجازه سازندگی در لیبرتی، گسترش مساحت لیبرتی، دو لایه كردن سقف بنگالها و وارد كردن جان پناههای انفرادی 2 متر در 2 متر.

 

بعد از سه حمله موشكی، نه تنها یك تی وال به داخل کمپ بازگردانده نشده بلکه بعد از سومین حمله، دولت عراق شروع به انتقال تی والها، كه پشت دیوارهای کمپ انبار شده بود، به خارج از منطقه كرده است. ورود جان ‌پناههای كوچك پیش ساخته نیز كه دولت عراق در حضور یونامی و كمیساریا با آن موافقت كرده بود از روز 2 اوت متوقف شده است. دولت عراق حتی از ورود وسایل اولیه مانند کیسه شن و بیل و کلنگ برای ساختن جان پناههای ساده نیز جلوگیری می‌كند.

مقاومت ایران در اطلاعیه 16 فروردین 1392 فاش كرد: مصلحی (وزیر وقت اطلاعات) در گزارش به دفتر خامنه ای از سفر به عراق تأکید كرده است مالکی و فالح فیاض اطمینان داده اند كه برگرداندن تی والهای حفاظتی، گسترش مساحت و سازندگی در لیبرتی و وارد كردن کیسه شن، ممنوع خواهد بود. اگر تی والها برده نشده بود، شمار شهیدان و مجروحان حملات موشكی قبلی كه به طور عمده در داخل بنگالها مورد اصابت ترکش قرار گرفته اند، بسیار کمتر بود. اگر کلاه و جلیقه حفاظتی به لیبرتی منتقل شده بود، کسانی كه از ناحیه سر و صورت و سینه مورد اصابت قرار گرفتند، مجروح نمی‌ شدند. همه علائم از سوء نیت دولت عراق برای گرفتن تلفات بیشتر از ساکنان خبر می دهد.

تصمیم حملات قبلی به لیبرتی نیز به دستور خامنه ای اتخاذ شده و اجرای عملیات و هماهنگی با دولت عراق، به‌عهده نیروی قدس و سفارت رژیم در بغداد گذاشته شده بود. نقل و انتقال مهمات و تیمها با استفاده از امکانات وزارت کشور و پلیس عراق صورت گرفته بود. موشکها، لانچرها و سكوها همه فابریک بود كه انتقال آنها امکانات زیادی می طلبد.

در روز 4 تیرماه مقاومت ایران ویدئویی كه از داخل کشور به دست آورده بود را فاش كرد. مکالمات این ویدئو كه پس از حمله 15ژوئن، توسط پلیس عراق از محل شلیک گرفته شده و نخست وزیری آن را به سفارت رژیم داده بود؛ نشان می ‌داد عملیات با همکاری کامل دولت عراق و نیروهای امنیتی صورت گرفته و از مدتها پیش برای آن برنامه ‌ریزی شده است. طبق ویدئو سكوهای پرتاب از قبل در ساختمان نیمه ساخته یی كه به همین منظور آماده شده بود، نصب گردیده و مهاجمان با آسودگی خیال و زمان کافی عمل كرده و با فرصت کافی وسایل خود را جمع آوری كرده و از محل رفته بودند.

مقاومت ایران، بار دیگر با توجه به مسئولیت مستقیم دولت آمریکا و ملل متحد در امنیت و سلامت ساکنان لیبرتی، از آنها مصرانه می خواهد اقدامات لازم برای باز گرداندن فوری همه ساکنان به اشرف و تأمین حداقل الزامهای امنیتی در لیبرتی را به عمل آورند تا از وقوع یك فاجعه انسانی دیگر جلوگیری کنند. در شرایط کنونی كه فریب كوبلر مبنی بر انتقال سریع ساکنان به خارج از عراق فاش شده است، هر گونه تعلل در بازگرداندن ساکنان به اشرف، كمك به یك کشتار دیگر است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

28 مرداد 1392(19اوت2013)

 

بازگشت به صفحه اول ایران نبرد

بازگشت به صفحه نبردخلق