حمایت گلرخ ایرایی، آتنا دائمی و مریم اکبری از زندانیان سیاسی اعتصابی رجایی شهر

 

 

سه تن از زندانیان سیاسی زندان زنان اوین؛ خانم آتنا دائمی؛ مریم اکبری منفرد و گلرخ ایرایی در نامه ای ضمن حمایت از اعتصاب غذای این زندانیان از انتقال زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان گوهردشت به سالن ده این زندان و محرومیتهای اعمال ‌شده بر آنان، ابراز نگرانی کرده و خواهان توجه افکار عمومی به وضعیت زندانیان رجایی شهر به خصوص زندانیان در اعتصاب غذا شده‌اند.

 

متن کامل این نامه به نقل از هرانا چنین است:

حمایت از حقوق اساسی و بنیادین مردم سراسر جهان صرف نظر از ملیت، مذهب و رنگ، اعتراض به نقض حقوق بشر رویکردی مهم و ارزشمند است.

اما آنچه که در این خصوص نگران‌ کننده است؛ وضعیت وخامت بار زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان گوهردشت (رجایی شهر کرج) به خصوص زندانیانی که در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه علیه زندانیان سیاسی- عقیدتی سالن ۱۲ زندان گوهردشت دست به اعتصاب غذا زده ‌اند و امروز بیستمین روزی است که آنها در اعتصاب غذا به سر می ‌برند.

کسانی که به هر دلیل از حکومت انتقاد دارند؛ نباید با بدترین واکنشها مواجه شوند و در شرایط غیرانسانی دوران حبس خود را بگذرانند. چنانچه بعضاً این زندانیان دهه ی دوم حبس خود را می گذرانند و بعضی به علت کهولت سن و بیماری، حال شان وخیم می باشد.

در حاکمیت اسلامی، ناله های بسیاری در گلوها شکسته شده، خونهای بسیاری به ناحق ریخته شده و حقهای بی شماری پایمال شده است و احکام ناعادلانه ی بسیاری صادر گردیده است و تنها سلاح دادخواهی برای زندانیان در بند همانا اعتصاب غذاست.

ما چندی از زندانیان سیاسی زندان اوین، ضمن حمایت از عزیزانی که در اعتصاب غذا هستند و با درود و تعظیم در مقابل مقاومت شان از عموم جوامع بین المللی حقوق بشر، کمیسر عالی و گزارشگر ویژه ی حقوق بشر (خانم عاصمه جهانگیری)، دبیر کل سازمان ملل، از فعالان سیاسی سرزمینمان خواستاریم که اقدامی عامل برای نجات جان زندانیان گوهر دشت به خصوص زندانیانی که در اعتصاب غذا می باشند به عمل آورند. چرا که سکوت و بی عملی شما یک پوشش سیاسی برای تداوم نقض گسترده ی حقوق بشر در ایران می باشد.

گلرخ ایرایی

آتنا دائمی

مریم اکبری منفرد

زندان اوین

۲۸ مرداد 96

منبع: نبردخلق شماره ۳۸۸، چهار شنبه اول شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳ اوت ۲۰۱۷

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول