درگیری سنگینی میان پیشمرگان کوردستان و سپاه منفور پاسداران

کوردستان میدیا: فرماندهی نیروی پیشمرگه کوردستان با انتشار اطلاعیه ای از درگیری پیشمرگه ها با سپاه تروریستی پاسداران در شهرستان پاوه خبر داد.  متن کامل بیانیه بدین قرار است:

روز جمعه 20 مهرماه، ساعت ٨ صبح در تفرجگاه بیدمیری پاوه، که پیشتر از سوی نیروی کثیری از سپاه محاصره شده بود، درگیری سنگینی میان این نیروی تا به دندان مسلح و یکی از واحدهای نیروی پیشمرگه شهر، روی داد.

پیشمرگه های کوردستان که از سوی نیروهای جمهوری اسلامی محاصره شده بودند و با انواع سلاحهای سنگین محل استقرارشان هدف قرار می گرفت، توانستند قهرمانانه در مقابل این دژخیمان بایستند و حماسه ای تاریخی خلق کنند.

درگیری مذکور تا ساعت ١١ قبل از ظهر ادامه داشت و منابع خبری از وارد آمدن ضربات سنگین بر نیروهای دشمن خبر می دهند.

براساس اطلاعات رسیده سه نفر از نیروهای سپاه تروریستی پاسداران در این درگیری کشته شده اند و آمبولانسها به صورت مستمر میان محل درگیری و بیمارستان پاوه، در حال رفت و آمد بودند.

در این درگیری که بیش از سه ساعت به طول انجامید، دو مبارز قهرمان و فداکار کوردستان که در یکی از واحدهای تشکیلات شهر سازماندهی شده بودند، به نامهای شهید شاهو ویسی و شهید زانیار اسلامی به جمع شهیدان راه آزادی کوردستان پیوستند و همچنین یکی از شهروندان شهر پاوه به نام فرشاد چچانی که به قصد تفریح و گذران روز تعطیل در این منطقه حضور داشت با شلیک مستقیم نیروهای سپاه، به قتل می رسد.

رهبری حزب دمکرات کوردستان ایران و فرماندهی نیروی پیشمرگه، خود را شریک غم خانواده های شهیدان شاهو و زانیار و نیز خانواده فرشاد چچانی، می داند و به آنها تسلیت می گوید. یادشان گرامی و راه شان پر رهرو باد

فرماندهی نیروی پیشمرگه کوردستان ٢٠ مهر ١٣٩٧ شمسی.

منبع: نبرد خلق شماره ۴۰۴، سه شنبه اول آبان ۱۳۹۷- ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول